Portal Randkowy

Najlepsze Portale Randkowe

Zaufanie i związki

Zaufanie jest jedną z najważniejszych kategorii, jeśli chodzi o związki. Bez niego nie ma właściwej relacji dwojga osób, ale ludzie mają różne charaktery i bardzo różnie podchodzą do tej kwestii. W praktyce można zauważyć często dwa skrajne zjawiska zaufania pełnego i całkowitego braku zaufania. Czy miłość może przetrwać w takich warunkach?

Zerojedynkowe zaufanie

Część osób jest chorobliwie nieufna. W ich przypadku nie ma zaufania i mówią oni o tym całkowicie otwartym tekstem. Ich działania zawsze mają charakter kontrolerski i najczęściej stanowią bezpośrednią ingerencję w prywatną korespondencję partnera lub partnerki, jak również wiążą się z ciągłym sprawdzaniem zachowań drugiej osoby.

Na drugim końcu spektrum zaufania jest zaufanie pełne, które w żaden sposób nie kontroluje drugiej osoby i ignoruje wszelkiego rodzaju poszlaki odnośnie złamania zaufania. Oba te przypadki łączy zaniknięcie partnerskiego charakteru związku.

Udany związek musi zawsze tworzyć dwoje partnerów, czyli osoby które są razem, ale które zachowują swój w pełni autonomiczny status. Żeby być z kimś, ten ktoś musi realnie istnieć, a nie rozpływać się w związku czy to poprzez pełne podporządkowanie, czy kompletny permisywizm. Takie podejście nie przetrwa na dłuższą metę.