Portal Randkowy

Najlepsze Portale Randkowe

Co czuje osoba, której brak samoakceptacji?

Samoakceptacja jest w wielu poradnikach o miłości stawiana jako jeden z warunków koniecznych do spełnienia marzenia o związku idealnym. Radzą nam tam, by najpierw poczuć się dobrze samemu ze sobą, a potem dopiero poszukiwać osoby, z którą to dobre samopoczucie można dzielić.

Doskonała wskazówka. Ale skąd wiemy, że mamy niską samoocenę? W lustrze dajemy sobie silne 7/10. Czyli chyba całkiem nieźle? Tutaj chodzi o inne nasze cechy, których nie umiemy zaakceptować.

Niska samoocena w praktyce

Na portalach randkowych rejestrują się niemalże wszyscy. Także osoby z niską samooceną. I one też wybierają się na randki online. To nie jest żaden problem, tym bardziej że w internecie wszystko jest prostsze. Kłopot zaczyna się później, bo niska samoocena rzuca związkowi kłody pod nogi.

Osoba z niską samooceną bardzo cieszy się z uwagi, jaką dostaje od innych osób. Zazwyczaj bardzo się stara, by ją uzyskać, mimo że często powoduje to powstanie dziwnych sytuacji. Do tego dochodzi fakt, że taka osoba ciągle musi słuchać o tym, że jest akceptowana. Domaga się ciągłego powtarzania zapewnień o akceptacji, a kiedy ich nie ma, potrafi wpadać we wściekłość i powodować huragany kłótni bądź popadać w nagłe przygnębienie i rozpacz. Taka osoba zawsze będzie źle reagowała na odmowę, i już samo istnienie innych osób czy priorytetów w życiu partnera bądź partnerki rozpatrywać będzie w kategoriach zdrady.