Portal Randkowy

Najlepsze Portale Randkowe

Ząb wieloryba daj mi luby

Portal randkowy czasami jest darmowy, a czasami wymaga niewielkiej opłaty miesięcznej, by zaoferować nam pełnię swoich możliwości. Nie jest to wielki problem i zazwyczaj randka online może się odbyć praktycznie z marszu. Nie we wszystkich kulturach jest jednak tak dobrze.

Na Fidżi trzeba się całkiem nieźle natrudzić, zanim w ogóle będzie się można zobaczyć z kobietą. Zadaniem kawalera jest przekupienie teścia.

Musisz być dobrym myśliwym

Mamy już oczywiście XXI wiek, wiec cały zwyczaj nie jest traktowany tak dosłownie i poważnie, ale cały czas, kiedy znajomość już jest na etapie rozmyślania o ślubnym kobiercu, przyszły pan młody musi zaliczyć stary rytuał, aby godnie zaprezentować się przed rodziną wybranki.

Dawniej konieczne było przedstawienie ojcu wybranki serca – zęba wieloryba, by ten w ogóle rozważał młodego człowieka jako kandydata na zięcia. Kobieta teoretycznie miała prawo zrobić, co będzie chciała i sprzeciwienie się ojcu nie było niemożliwe, ale w praktyce zawsze pan domu stawiał na swoim.

Tradycja nie była też wcale niemądra. Mężczyźni trudnili się na Fidżi głównie połowem ryb i ssaków morskich, więc dostarczenie zęba wieloryba było tutaj dowodem na to, że pan młody to nie żaden mele peta, ale sprawny myśliwy, który utrzyma córkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *