Portal Randkowy

Najlepsze Portale Randkowe

Praca na rzecz związku kluczem do sukcesu, ale…

Spora część osób rejestruje się na portalu randkowym od razu z zamysłem, że będzie to miejsce, gdzie znajdą drugą połówkę na resztę życia.

Uważają że nie ma na co czekać, więc pierwsza randka online jest dla nich nie tyle przyjemnym sposobem na spędzenie wieczoru, co po prostu krótką rozmową kwalifikacyjną.

Takie osoby wiedzą, że nad związkiem trzeba pracować i oczekują także, że druga osoba będzie miała podobne oczekiwania. Takie podejście może być jednak problematyczne.

Praca nad związkiem

Każdy wie, że związek to świadoma decyzja dwóch osób oraz wiele pracy, aby w końcu ułożyć sobie szczęśliwe życie. Nić porozumienia sama się nie zbuduje, choć nie jest to do końca prawdziwe stwierdzenie. Konieczny jest tutaj realny wysiłek, ale musi również coś zaiskrzyć. Problem w tym, że nastawienie tylko na pracę nad związkiem, często odziera związek z jego emocjonalności.

Związek nie może być po prostu kolejnym projektem, za który się zabieramy i sprawiamy, że zadziała po wdrożeniu w niego planu działania i odpowiedniej ilości pracy. Warunkiem dla istnienia prawdziwego i szczęśliwego związku jest jego naturalność, zdolność do realizacji potrzeb wyższego rzędu.

Nie da się tego uzyskać w sposób sztuczny i nie da się zmusić do kochania drugiej osoby. Nastawienie, że związek można stworzyć z każdym, jeśli tylko bardzo się tego chce, może prowadzić  donikąd.