Portal Randkowy

Najlepsze Portale Randkowe

Ząb wieloryba daj mi luby

Portal randkowy czasami jest darmowy, a czasami wymaga niewielkiej opłaty miesięcznej, by zaoferować nam pełnię swoich możliwości. Nie jest to wielki problem i zazwyczaj randka online może się odbyć praktycznie z marszu. Nie we wszystkich kulturach jest jednak tak dobrze.

Na Fidżi trzeba się całkiem nieźle natrudzić, zanim w ogóle będzie się można zobaczyć z kobietą. Zadaniem kawalera jest przekupienie teścia.

Musisz być dobrym myśliwym

Mamy już oczywiście XXI wiek, wiec cały zwyczaj nie jest traktowany tak dosłownie i poważnie, ale cały czas, kiedy znajomość już jest na etapie rozmyślania o ślubnym kobiercu, przyszły pan młody musi zaliczyć stary rytuał, aby godnie zaprezentować się przed rodziną wybranki.

Dawniej konieczne było przedstawienie ojcu wybranki serca – zęba wieloryba, by ten w ogóle rozważał młodego człowieka jako kandydata na zięcia. Kobieta teoretycznie miała prawo zrobić, co będzie chciała i sprzeciwienie się ojcu nie było niemożliwe, ale w praktyce zawsze pan domu stawiał na swoim.

Tradycja nie była też wcale niemądra. Mężczyźni trudnili się na Fidżi głównie połowem ryb i ssaków morskich, więc dostarczenie zęba wieloryba było tutaj dowodem na to, że pan młody to nie żaden mele peta, ale sprawny myśliwy, który utrzyma córkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *